You might interested in

 • OKYANUSTAN BİR DAMLA 💦 ( @bayan_nuryuz ) Instagram Photo
 • @bayan_nuryuz Es-Selâmü-Âleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühû..
  .
  Kocaelinde ikâmet eden ikinci bir ailemize misafir olmaktasınız.. Fotoğraflarda aşikar olmaktadır ki, ailemiz kirada kaldığı evinde, rütubetten dolayı boya yapmak istemiş (ki görüldüğü üzere bu elzemdir).. Lâkin evin kazancı babanın günlük iş kazancıyla sınırlı olduğu için, boya alma ücreti kazandıkça boyaya devam edebilmişler. Şuan için yalnızca bir oda boyayabilmişler.
  .
  Misafir olduğumuz bu evde, en büyüğü 5 yaşında olmak üzere 4 kız çocuğumuz büyümekte. Evin hanımı ise 1 çocuk daha beklemektedir.
  .
  Misafir olduğumuzda, sizin de takdiriniz üzere eşyaların durumu ve genel ev tadilat ihtiyacı bizleri bu ihtiyaçlar elzem bir telâşeye bürümüştür. Keza ailemizin, giyim ve gıda ihtiyacı da mevcuttur.
  .
  İhtiyaçların elzem ve fazla olması, bu durumun aciliyetini artırmakta ve büyük fedakarlıklar gerektirmektedir. Zirâ Cennet ucuz değil...
  .
  Bu süreçte yardımlarınız büyük ölçüde önem arzediyor..evvelâ bolca duâya ihtiyaç vardır, ardından ailemizin hızlıca duyurulması, yardım sahiplerinin elinden gelenin en iyisini yapması gerekmekte.. Az çok demeden yardım etmek, ihtiyaç sahibine hakkını vermek kullar onlarak bizlerin asli görevidir.
  .
  Ailemizin ihtiyaç listesi:
  ▪️Boya: 3+3(evin bölmeleri, 300₺ infak ile 2 oda boyandı, diğer odalar için 600₺ ihtiyaç kalmıştır)
  ▪️Genel tadilat desteği: Duş takılımı, Ampullerin değişimi
  ▪️Ciddi bir eşya yardımı.. Eşyalar kullanılmaz hâlde../ İkinci el eşya aciliyetle alındı, henüz ücreti ödenememiştir, ücreti: 1.350₺
  ▪️Erzak
  ▪️Giyim
  ▪️Depozito: 600₺
  ▪️Kira: 450₺
  .
  Allah'u Teâlâ için infâk edene, infâk olunur. Hz. Ebûbekir radıyallahu anh misâli malının son damlasına kadar infâk etme telâşesinde olmadıkça, cennetten bahsetmek ne haddimize olur.. Allahu teâlâ yardımcımız olsun. Az çok demeden yardım etmenin ailemize muhakkak bir destek olacağını söylemeliyiz. Destekleriniz, paylaşım ve duâlarınız cennet şâhitleriniz olsun.
  .
  Selâm ve duâ ile!
  .
  @infak.atolyesi 🌱

 •  114  1  16 hours ago