You might interested in

 • Ehlisunnett0 ( @ehlisunnett0 ) Instagram Photo
 • @ehlisunnett0 - Erkek kardeşlerime seslenmek istiyorum. Lütfen tesetturunuze uyun. Tesettür sadece hanımlara özel bir kaide değildir. Pantolon giyinecekseniz, dar giyinmeyin. Gömleklerinizi de lütfen biraz daha bollaştırın. Dapdar pantolon ile ilgi çekici, veya karizmatik falan olduğunuzu düşünüyorsanız bu düşünceyi derhal aklınızdan çıkarın, çünkü bir hayli komik ve açık konuşmak gerekirse iğrenç oluyorsunuz.
  Zaten dar giyinmeniz dinende caiz değil. Kadınlar'a tesettür konusunda yükleniyorsunuz Allah razı olsun, fakat sizlerde İslam'ın izin verdiği ölçüde giyinmek mecburiyetindesiniz.
  Bazı erkek kardeşlerimiz kendisini ölçüsüz görmesinden rahatsız olduğum için bu yazıyı yazmak istedim. Bazen görüyorum, dapdar pantolon ve gömlek giyinmiş.
  Birinin rengi pembe, birinin ki kırmızı bilmem ne. Zaten abdest almaya hazırlanıyormuş gibi olan paçalarınızdan hic söz etmek istemiyorum. O an, Fatih Sultan Mehmet han görse idi zamanımız erkeklerini ne derdi merak etmiyor değilim. Erkek isen, erkek gibi giyin. Hanım kardeşlerimiz nefsine uyuyor, beğenilme arzusu ile kıyafetlerini darlaştırıyor
  . Çünkü kadın fıtratında kendini beğendirmek var. Fakat sizler ne için yapıyorsunuz anlamış değilim. Lütfen giyinisinizi düzeltin.
  Ehli küfür bir erkek ile, İslam'ın gencini ayırt edebilelim. Bizler nasıl örtümüz ile İslami temsil ediyorsak, sizde giyinisiniz ile İslami temsil etmek durumundasınız.
  Allah'u Teala'nın erkeklere vermiş olduğu heybeti, dar giysiler ve pembe, mor, renkler ile yok etmeyin. Bu yazıyı buraya bırakıyorum. Nasibi olan, nasibini alır.


  #tebligmakamihanimlar #tebligmakami #kuran  #ismailağa #peygamber  #islam #hadis  #din  #hzmuhammed
  #ayet  #namaz  #müslüman  #abdulmetinbalkanlıoğlu #oruç  #kabe  #elhamdülillah  #allahuekber  #ezan #kuran #kuranıkerim #baba #anne #kadın #tesettür #hzmuhammed

 •  912  40  1 day ago