You might interested in

 • لا اله الا الله ( @tevhid.47 ) Instagram Photo
 • @tevhid.47 NİFAK NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR

  Şüphesiz nifak probleminin ortya çıkışına uygun ortamlar nifak'ın zuhurunu hızlandırır.Burada nifak'ın zuhuruna uygun ortamları şu şekilde tespit edebiliriz. 🔴) Bir düşünce,dava,ideoloji,siyasi veya fikri hareket başarıya ulaştığı zaman nifak ortaya çıkmaya başlar. Hz.Peygamber döneminde de nifak,müslümanların çok sıkıntı çektikleri ve güçsüz oldukları mekke'de değil,medine'de görünmeyen ve etkili olmaya başlamıştır.işte davanın güçlenmesiyle zayıf karakterli,korkak ve menfaatperest bazı insanlar kendilerini tatmin etmek için nifak yapma yoluna başvururlar.
  🔴) Bazı kimseler bir davayı veya bir hareketi yıkmak için onunla açıkça mücadele etme gücünü kendilerinde bulamazlarsa o zaman gerçek düşüncelerini gizleyip zahiren o davadan görünerek kaleyi içten fethetmeye çalışırlar.
  🔴)Sıkıntılar ortaya çıktığında ve davanın mensupları zor durumda kaldıklarında, gerçekte davaya samimi bir şekilde bağlanmamış olan ve davaya bağlılığı zayıf olan kimseler nifaklarını ortaya koyarlar.Bu açıdan bakıldığında irtidat hareketleride nifakın tezahür ettiği hareketlerdir.

  #iman #tevhid #tağut #islam #cihad #imtihan #ihlas #yakin #nifak #namaz #oruç #haj #madinah #sunnah #quran #umrah #muslims #believe #saudiarabia #jeddah #ahlak #bidat #hurafe #şirk #resulullah #müşrik #munafık #kızıltepe #mardin #hijabinsta

 •  25  0  1 week ago